+48 608 390 152

MENU

Stosowane w budynkach, gdzie wymagane jest podwyższone bezpieczeństwo, np. w obiektach handlowych, użyteczności publicznej, obiektach sportowych i innych. Stosuje się w drzwiach, naświetlach, barierkach, balkonach, kabinach prysznicowych itp.

 

Posiada wysoką odporność na uderzenia i naprężenia termiczne. W przypadku stłuczenia rozsypuje się na drobne, nieostre kawałki. Szkło takie zapewnia także efektywną ochronę przed hałasem.


Stosowane w budynkach, gdzie wymagane jest podwyższone bezpieczeństwo, np. w obiektach handlowych, użyteczności publicznej, obiektach sportowych i innych. W przypadku uderzenia pozostaje nienaruszone , zmniejszając ryzyko zranienia dlatego zalecane jest do szklenia drzwi, ścianek działowych, balkonów ,balustradach i innych przeszkleniach pochyłych czy też znajdujących się ponad głowami takich jak świetliki dachowe

Stosowane w budynkach, gdzie wymagane jest podwyższone bezpieczeństwo, np. banki czy obiekty handlowe ponieważ zapewnia optymalną ochronę ludzi i mienia. W przypadku stłuczenia pęknięte kawałki szkła są w całości utrzymywane w całości przez folię PVB.

Stosowane w budynkach szczególnie narażonych na hałas, takich jak lotniska lub ruchliwe ulice ponieważ zapewniają optymalną ochronę przed hałasem. Pożądany poziom zabezpieczenia przed hałasem można osiągnąć poprzez zastosowanie odpowiedniego zestawu szyb.

Stosowane w budownictwie w bardzo szerokim zakresie z uwagi na fakt, że zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną – straty ciepła do 30% mniejsze niż w zwykłych szybach zespolonych.

 

Współczynnik przenikania ciepła U = 1,0 W/m2K dla szyby jednokomorowej oraz U = 0,5 W/m2K dla szyby dwukomorowej

Firma nasza produkuje szyby zespolone na wymiar ze szkła o grubości od 4 - 10 mm w wymiarach max. 3210 x 2550 oraz dowolnych kształtach spełniające określone wymagania klientów. Są one odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego budownictwa. Oferujemy warianty o dużej różnorodności najważniejszych właściwości. Wspomnieć można o zdolności odbijania światła, wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, dźwiękochłonności, izolacyjności cieplnej i ogniowej czy też samoczyszczeniu.

 

Gdzie można wykorzystać szyby zespolone na wymiar?

 

Dzięki powyższym właściwościom poszczególne rodzaje szyb zespolonych produkowanych na konkretne wymiary spełniają swoje zadania w:

  • miejscach o podwyższonym ryzyku włamania, czyli obiektach handlowych czy bankach,

  • trudno dostępnych powierzchniach dachowych, podatnych na zanieczyszczenia wód opadowych,

  • budynkach zlokalizowanych przy ulicach o dużym natężeniu ruchu,

  • przydomowych tarasach wymagających ochrony przed promieniami słonecznymi.

 

Szklane tafle mogą być również ciekawymi elementami dekoracyjnymi. Warto wówczas zdecydować na różnokolorowe warianty w rozmaitych wzorach, które oferuje firma TH Tradex. Już teraz zachęcamy do poznania wszystkich naszych rozwiązań.

Producent i produkcja szyb zespolonych i termoizolacyjnych na wymiar - Warszawa, Mazowieckie 

Termoizolacyjne

Bezpieczne hartowane

Bezpieczne laminowane

Antywłamaniowe

Dekoracyjne


Stosowane do wypełnienia drzwi , okien a także innych elementów dekoracyjnych. Występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej: ornamenty ,lustra , szkło satynowane , piaskowane , zbrojone.

Stosowane w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej do szklenia trudnodostępnych miejsc, jak np. świetliki dachowe z uwagi na zastosowanie specjalnej samoczyszczącej powłoki, która rozkłada zanieczyszczenia organiczne oraz woda deszczowa zmywa uwolnione zanieczyszczenia spływając po powierzchni równą warstwą.

Samoczyszczące

Stosowane do szklenia okien i fasad w budynkach użyteczności publicznej.

 

  • ABSORBCYJNE - barwione w masie

  • REFLEKSYJNE - z powłoką odbijająca światło dodatkowo ograniczającą wgląd do obiektu

  • SELEKTYWNE (bezbarwne)

 

Szkła przeciwsłoneczne występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Najnowsze szkła przeciwsłoneczne charakteryzują się wysoką selektywnością tzn. przy wysokiej przepuszczalności światła znacznie ograniczają przenikanie energii słonecznej do wnętrza budynku.

Przeciwsłoneczne -

ograniczające przepuszczanie światła

Stosowane w miejscach wymagających izolacyjności ogniowej w wypadku pożaru. Sprawdza się doskonale w przezroczystych ścianach przeciwpożarowych, oknach, drzwiach, ekranach, ściankach działowych, fasadach tworząc w przypadku pożaru twardą, nieprzezroczystą barierę chroniącą przed płomieniami, zmniejszając ryzyko wybuchu paniki podczas ewakuacji budynku. Szyby przeciwpożarowe zapewniają także efektywną ochronę przed hałasem.

Szkło kuloodporne zabezpiecza przed różnymi formami ataku – od pocisku do wybuchu. Poszczególne warstwy szkła spłaszczają pocisk i pochłaniają jego energię. Warstwy folii PVB utrzymują „zespół” szkła w całości i również pochłaniają energię uderzenia pocisku. Szkło kuloodporne jest dostępne w trzech kategoriach w zależności od mocy broni, przed którą szyba ma nas ochronić.

Kuloodporne

Termoizolacyjne

Dźwiękoizolacyjne

Przeciwpożarowe

Dekoracyjne

Samoczyszczące

Przeciwsłoneczne

Przeciwpożarowe

Kuloodporne

Bezpieczne hartowane

Bezpieczne laminowane

Antywłamaniowe

Dźwiękoizolacyjne

Termoizolacyjne

ul. Żwirowa 24

05-506 Wilcza Góra

 

Email tradex@thtradex.pl

Konstrukcje aluminiowe:

 

Tel       +48 22 797 48 05

 

Kom    +48 502 576 359

Towarzystwo Handlowe Tradex Sp. z o.o.

Szyby zespolone:

 

Tel       +48 22 757 94 45

            +48 22 757 94 46

            +48 22 757 94 47

            +48 22 757 94 00

 

Kom    +48 608 390 152